Proiecte internationale

oport1
Asociatia P.O.D. iti ofera oportunitatea de a participa la diferite proiecte internationale in cadrul programului Erasmus+ si alte programe europe si internationale de formare.
La ce fel de proiecte internationale poti participa:

• traininguri
  • schimburi de tineret
  • seminarii

Cine poate sa participe la un training?

• persoane active din domeniul tineretului (indiferent de varsta: lider de proiect, lider de grup, consilier tineret, supervizor proiecte etc.)
  • persoane care au cunostinte medii de limba engleza (in functie de proiect)
  • persoane care respecta profilul prezentat de proiect
  • toate persoanele care se implica sau care s-au implicat in proiectele de tineret ale Asociatiei P.O.D.: membrii, voluntarii etc.
  • numirea participantilor se va face de catre Asociatia P.O.D. in functie de experienta de lucru cu tinerii si alte criterii

Daca esti interesat sa participi intr-un proiect international, cerceteaza constant sectiunea oportunitati internationale a site-ului nostru pentru a afla ultimele proiecte disponibile sau scrie-ne la adresa de mail contact@asociatiapod.ro pentru mai multe detalii.